<<  Akupunktur  Hangi Rahatsılıklara İyi Geliyor  >>

Akupunkturla, ameliyat gibi acil travma gibi vakalar haricinde her konuda hastaya çare vardır.

Akupunkturla tedavi edilen hastalıklar her geçen gün daha da artmaktadır. Örneğin, biz boyun fıtığında akupunktur tedavisini başarıyla gerçekleştirmekteyiz. Türkiyede ilk defa akupunkturla boyun fıtığı tedavisini Dr. İsmail Maraş gerçekleştirmiştir.

*Önceleri akupunktur koroner kalp hastalıklarında, kalp ritim bozukluklarında, kolesterol yüksekliğinde, gut hastalığında, artrozlarda, behçet hastalığında, boyun fıtığında vs hiç düşünülmüyordu.

Oysa şimdi yaygın olarak kullanılıyor.
*Yine bilhassa yaralanma, yırtılma, menisküs yırtığı, romatoid artrit, ameliyat yara ve sekel izlerinin, cilt kırışıklıklarının onarım ve tamirinde, sellülitte oldukça iyi neticeler alınmaktadır.

*Örneğin kemik kırılmalarında kemiğin kaynama süresi yarı yarıya azalmaktadır.
*Sütü gelmediği için bebeğini emziremeyen annelerin sütü, akupunktur tedavisiyle gelmektedir.
*Hamilelerde mide bulantısı, baş ağrısı gibi şikayetler akupunktur tedavisiyle yok olmaktadır.
*Spor yaralanmalarında sporcu istirahat süresi en az yarı yarıya kısalmaktadır.
*Sık sık grip, nezle, anjin, faranjit, kulak iltihabı olan çocuklarda bağışıklık sistemleri kuvvetlendirilip, bu hastalıklara yakalanma riski oldukça azaltılmaktadır.
*Koroner kalp hastalıklarının en az % 75-80inde trigliseritler azalır. Stres, gerilim, yüksek tansiyon düzelir ve böylece şikayetler kısa zamanda ortadan kalkmış olur.

Akupunkturun nasıl etkili olduğu konusunda çeşitli araştırmalar yapılmıştır. İşte elde edilen bazı sonuçlar:
-Akupunktur vüudun bağışıklık sistemini güçlendirerek direncini antırıyor. Böylece hasta herhangi birenfeksiyona daha az yakalanıyor. Daha az enfeksiyon demek daha az rahatsızlık demektir.
-Hastanın duygusal durumu kontrol altına alınıyor. Böylese stres , sıkıntı, depresyon gibi durumların ortaya çıkmasını önlüyor var olanları da bardağı taşırmayacak derecede tutuyor ve böylece tedavi ediyor.
-Vücudun kendi steroidini salgılanması sağlanıyor. Böylece yara içeriden tedavi ediliyor. Dışarıdan alınan steroid çocukların büyümesini engellediğinden , akupunktur tedavisi dışarıdan steroid alımını bıraktırarak çocukları bu tehlikeden kurtarmış oluyor.
-Alerji reaksiyonlarını oluşturan salgılar azalıyor.
-Alerjik reaksiyonda en önemli rolü üstlenen immünglobülin-E akupunktur tedavisi sonrası ciddi anlamda azalıyor, örneğin 900 üniteden 200 üniteye düşüyor.
-Vücudun genel dengesini düzeltiyor.